Jak eksperci z branży

Właśnie tak działają roboty paletyzujące – tyle, że znacznie szybciej!

Dołącz do grona firm, które zautomatyzowały produkcję:

Nie czekaj, jeśli dotyczą Cię te problemy:

Brak ludzi do pracy

Niedopasowane opakowania

Brak powtarzalności

Wysokie koszty szkoleń dla pracowników

Częste reklamacje dotyczące spakowanych produktów

Dynamiczne zmiany rynkowe

Słaba wydajność i szybkość produkcji

Brak zwrotów z inwestycji

Częste zwolnienia, L4, urlopy

Problemy związane z pandemią COVID-19

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz nam o tym, jak pracujesz, a my wyjaśnimy Ci, jakich rozwiązań potrzebujesz.

Porozmawiajmy

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma się na co dzień, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Paletyzacja centralna

W paletyzacji centralnej transportery z zakładu przekierowują towar do robotów paletyzujących, umieszczonych zazwyczaj w dedykowanym do tego pomieszczeniu. System paletyzacji jest w stanie obsłużyć od kilku do kilkunastu linii jednocześnie! Stanowiska paletyzacji centralnej zintegrowane są z przenośnikami produktowymi, wysokowydajnymi systemami transportu paletowego, układami owijania i buforowania palet.

więcej

Paletyzacja kompaktowa

Paletyzacja kompaktowa opiera się na niewielkich celach zrobotyzowanych z robotami o średnim udźwigu. Umożliwia odkładanie produktów na jedno lub dwa stanowiska, a załadunek palet może się odbywać ręcznie lub automatycznie. Rozwiązanie gwarantuje szybki zwrot z inwestycji i sprawną obsługę pojedynczych produktów o średniej wadze lub opakowań zbiorczych, zawierających np. nabiał, tytoń czy herbatę.

więcej

Cobotyka

Cobot do paletyzacji jest idealnym rozwiązaniem do paletyzacji z małą ilością dostępnego miejsca na instalację. Nie wymaga stosowania skomplikowanych systemów wygrodzeń, ponieważ praca obok jest całkowicie bezpieczna dzięki podziałowi na strefy. Robot pracuje ze zmniejszoną prędkością, gdy operator znajduje się w pierwszej strefie i zatrzymuje się, gdy operator przechodzi w bezpośrednie otoczenie pracy robota. Kiedy zaś w strefach bezpieczeństwa nie ma człowieka, robot pracuje ze zwiększoną prędkością.

więcej

Paletyzacja końca linii

Robot na końcu linii pakowania automatyzuje cały proces produkcji – oznakowane i spakowane produkty podążają od razu w stronę paletyzatora, obsługującego jedną lub kilka linii jednocześnie. Produkty lub palety mogą być owijane lub etykietowane przez dostarczone z robotem urządzenia. Serce systemu stanowi robot wyposażony w chwytak do przenoszenia produktów, dedykowany konkretnym kształtom opakowań i materiałom.

więcej

Roboty, dzięki którym zyska każda branża

Spożywcza

Mleczarska

Chemiczna

Budowlana

Rolnicza

Brakuje Ci stałych pracowników przez charakterystykę branży chemicznej?

Tracisz dużo dobrych farb czy tynków, które zostają uszkodzone podczas układania ich na paletach?

A może masz problem ze zdobyciem kontrahentów w największych sieciach sklepów, bo nie jesteś w stanie dostarczyć produktów spożywczych na czas?

Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem.


Roboty mogą działać przez całą dobę, dzięki czemu unikniesz przestojów. Za sprawą ich powtarzalności i niezawodności, minimalizujesz też ryzyko uszkodzeń towaru podczas paletowania czy transportu. Automatyka pozwala Ci zaś odciążyć pracowników, którzy mogą zająć się w tym czasie czymś innym.

Najczęściej zadawane pytania

Automatyzacja paletyzacji usprawni Twoją logistykę – jeśli sam podejdziesz do tematu logistycznie. Nie obawiaj się więc pytać o to, co jest dla Ciebie niejasne. Część Twoich wątpliwości być może rozwieją od razu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy moi pracownicy poradzą sobie z robotem?

Roboty działają w zaawansowany sposób – ale są skonstruowane tak, by móc z łatwością je obsłużyć. Ich interfejs jest intuicyjny dla użytkownika i wygląda podobnie w przypadku wszystkich oferowanych urządzeń. Dzięki temu, pracownik zajmujący się jednym robotem, będzie w stanie obsłużyć także urządzenie, którym zwykle zajmuje się ktoś inny. Robota można też dowolnie przeprogramować, tak, by nauczyć go pracy z innym rodzajem produktu lub materiału. Na życzenie klienta możemy wykonać taką zmianę.

Jak często trzeba serwisować roboty paletyzujące? Jak bardzo są wydajne?

Wskaźnik OOE, określający efektywność wykorzystania maszyn, wynosi 99,99%. Definiuje on m.in., że podczas pracy urządzenia, nie dochodzi do strat prędkości. Roboty naszych klientów przechodzą średnio 3 przeglądy na 10 lat – a te trwają ekspresowo.

Czy roboty paletyzujące rzeczywiście zastąpią paletyzery płytowe?

W Polsce opakowania zmieniają się praktycznie bez przerwy, nawet jeśli produkt pozostaje ten sam. Takie trendy wyznaczają szczególnie największe sieci sklepów spożywczych, ale podobną tendencję można zaobserwować także w branży budowlanej. Roboty paletyzujące zapewniają ekspresowe dostosowanie się do nowych typów i kształtów opakowań. Innym istotnym czynnikiem jest coraz szybsza automatyzacja wszystkich rynków i branż: jeśli któryś producent nie nadąża za innymi, nie osiąga takich samych wyników.

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz nam o tym, jak pracujesz, a my wyjaśnimy Ci, jakich rozwiązań potrzebujesz.

Porozmawiajmy

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma się na co dzień, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Roboty, które udoskonalą Twoją firmę

Nasze roboty nie rozwiązują wszystkich problemów polskich firm, ale znacznie poprawiają ich codzienność, odciążając pracowników z konieczności kontrolowania każdego etapu produkcji i przyspieszając paletyzację. To pierwszy krok do udoskonalenia procesów produkcyjnych i sprostania wymaganiom rynku.

Przeczytaj historie klientów, którzy nam zaufali. To rozjaśni Ci, jak wdrożenie paletyzacji robotycznej mogłoby wyglądać u Ciebie!

Zoptymalizujmy paletyzację w Twojej firmie

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma zmaga się, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Dołącz do grona firm, które zautomatyzowały produkcję:

Ta strona używa plików cookie

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Korzystając z naszej strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności.