Roboty paletyzujące gotowe do pracy

Zaprogramowane tak, by pomagały właśnie Tobie.

Dołącz do grona firm, które zautomatyzowały produkcję:

Paletyzacja oszczędzająca miejsce, czas i pieniądze

Niestandardowe wymiary i kształty produktów, duża waga czy delikatne materiały utrudniają pracownikom ręczną paletyzację i przyczyniają się do spowolnienia produkcji czy powstawania uszkodzeń towaru.

Dla robota żaden z tych czynników nie stanowi przeszkody.

Jeden robot paletyzujący może zastąpić do 15 osób – i działa bardziej niezawodnie.

Dzięki temu, że pracuje tak szybko i sprawnie, trzymasz się terminów, wytycznych i odnotowujesz zyski, których oczekujesz. Robot może złapać dwie warstwy produktu, co dla człowieka, przy większości produktów jest niewykonalne. Nie ma też problemu z transportem dużych i nieporęcznych produktów (jak rynny czy szkło).

Popraw estetykę układania produktów

Zwiększ wydajność

Ogranicz reklamacje towaru

Zorganizuj lepiej miejsce na hali produkcyjnej

Wyeliminuj błędy, wynikające z ludzkich ograniczeń

Przyspiesz produkcję

Ubezpiecz się na czas pandemii, zwolnień czy urlopów

Zapewnij klientom terminowość – i uniknij kar finansowych

Rozwiązanie, które dostosowuje się pod Ciebie

i produkty, z którymi pracujesz

Szkło

Wiadra

Kartony

Folia stretch

Rynny

Roboty działają na podstawie tego, jak zostały zaprogramowane przez człowieka.

Twojego robota zaprogramujemy w taki sposób, aby był w stanie od pierwszej chwili pracować z wybranymi produktami: bez względu na to, czy są to kartony mleka, wiadra z tynkiem czy szyby samochodowe.

Człowiek, niosąc kilkumetrową rynnę czy wiadra z farbą może upuścić je, narażając Cię na dodatkowe koszty i opóźnienia. System paletyzacji zrobotyzowanej jest w stanie zabezpieczyć dodatkowym materiałem najdelikatniejsze produkty, przenieść jednym ruchem te najmniej poręczne i kompaktowo zapakować te zajmujące najwięcej miejsca – w tempie kilkukrotnie szybszym, niż człowiek.

Jego komponenty dopasowujemy pod kształt i rodzaj produktów, z którymi ma pracować – a w razie potrzeby istnieje możliwość przeprogramowania go tak, by robot obsłużył inny typ produktu.

Najczęściej zadawane pytania

Automatyzacja paletyzacji usprawni Twoją logistykę – jeśli sam podejdziesz do tematu logistycznie. Nie obawiaj się więc pytać o to, co jest dla Ciebie niejasne. Część Twoich wątpliwości być może rozwieją od razu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy moi pracownicy poradzą sobie z robotem?

Roboty działają w zaawansowany sposób – ale są skonstruowane tak, by móc z łatwością je obsłużyć. Ich interfejs jest intuicyjny dla użytkownika i wygląda podobnie w przypadku wszystkich oferowanych urządzeń. Dzięki temu, pracownik zajmujący się jednym robotem, będzie w stanie obsłużyć także urządzenie, którym zwykle zajmuje się ktoś inny. Robota można też dowolnie przeprogramować, tak, by nauczyć go pracy z innym rodzajem produktu lub materiału. Na życzenie klienta możemy wykonać taką zmianę.

Jak często trzeba serwisować roboty paletyzujące? Jak bardzo są wydajne?

Wskaźnik OOE, określający efektywność wykorzystania maszyn, wynosi 99,99%. Definiuje on m.in., że podczas pracy urządzenia, nie dochodzi do strat prędkości. Roboty naszych klientów przechodzą średnio 3 przeglądy na 10 lat – a te trwają ekspresowo.

Czy roboty paletyzujące rzeczywiście zastąpią paletyzery płytowe?

W Polsce opakowania zmieniają się praktycznie bez przerwy, nawet jeśli produkt pozostaje ten sam. Takie trendy wyznaczają szczególnie największe sieci sklepów spożywczych, ale podobną tendencję można zaobserwować także w branży budowlanej. Roboty paletyzujące zapewniają ekspresowe dostosowanie się do nowych typów i kształtów opakowań. Innym istotnym czynnikiem jest coraz szybsza automatyzacja wszystkich rynków i branż: jeśli któryś producent nie nadąża za innymi, nie osiąga takich samych wyników.

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz nam o tym, jak pracujesz, a my wyjaśnimy Ci, jakich rozwiązań potrzebujesz.

Porozmawiajmy

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma się na co dzień, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Roboty, które udoskonalą Twoją firmę

Nasze roboty nie rozwiązują wszystkich problemów polskich firm, ale znacznie poprawiają ich codzienność, odciążając pracowników z konieczności kontrolowania każdego etapu produkcji i przyspieszając paletyzację. To pierwszy krok do udoskonalenia procesów produkcyjnych i sprostania wymaganiom rynku.

Przeczytaj historie klientów, którzy nam zaufali. To rozjaśni Ci, jak wdrożenie paletyzacji robotycznej mogłoby wyglądać u Ciebie!

Paletyzacja centralna

W paletyzacji centralnej transportery z zakładu przekierowują towar do robotów paletyzujących, umieszczonych zazwyczaj w dedykowanym do tego pomieszczeniu. System paletyzacji jest w stanie obsłużyć od kilku do kilkunastu linii jednocześnie! Stanowiska paletyzacji centralnej zintegrowane są z przenośnikami produktowymi, wysokowydajnymi systemami transportu paletowego, układami owijania i buforowania palet.

więcej

Paletyzacja kompaktowa

Paletyzacja kompaktowa opiera się na niewielkich celach zrobotyzowanych z robotami o średnim udźwigu. Umożliwia odkładanie produktów na jedno lub dwa stanowiska, a załadunek palet może się odbywać ręcznie lub automatycznie. Rozwiązanie gwarantuje szybki zwrot z inwestycji i sprawną obsługę pojedynczych produktów o średniej wadze lub opakowań zbiorczych, zawierających np. nabiał, tytoń czy herbatę.

więcej

Cobotyka

Cobot do paletyzacji jest idealnym rozwiązaniem do paletyzacji z małą ilością dostępnego miejsca na instalację. Nie wymaga stosowania skomplikowanych systemów wygrodzeń, ponieważ praca obok jest całkowicie bezpieczna dzięki podziałowi na strefy.Robot pracuje ze zmniejszoną prędkością, gdy operator znajduje się w pierwszej strefie i zatrzymuje się, gdy operator przechodzi w bezpośrednie otoczenie pracy robota. Kiedy zaś w strefach bezpieczeństwa nie ma człowieka, robot pracuje ze zwiększoną prędkością.

więcej

Paletyzacja końca linii

Robot na końcu linii pakowania automatyzuje cały proces produkcji – oznakowane i spakowane produkty podążają od razu w stronę paletyzatora, obsługującego jedną lub kilka linii jednocześnie. Produkty lub palety mogą być owijane lub etykietowane przez dostarczone z robotem urządzenia. Serce systemu stanowi robot wyposażony w chwytak do przenoszenia produktów, dedykowany konkretnym kształtom opakowań i materiałom.

więcej

Zoptymalizujmy paletyzację w Twojej firmie

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma zmaga się, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Dołącz do grona firm, które zautomatyzowały produkcję:

Ta strona używa plików cookie

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Korzystając z naszej strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności.