Większa wydajność, mniej reklamacji. TETRIS szklanych zespoleń.

Press Glass to największe centrum obróbki szkła w Europie – produkuje szło każdego rodzaju o maksymalnych wymiarach 7000 x 3200 mm i wykonuje praktycznie wszystkie rodzaje obróbek dostępnych na rynku.

Dołącz do grona firm, które zautomatyzowały produkcję:

Czego dotyczył problem?

 

Sztaplowanie szkła, czyli przygotowanie zespoleń do transportu na stojakach, to niebezpieczne
i odpowiedzialne zajęcie. Krawędzie szkła są bardzo ostre, a samo szkło, ze względu na swoją kruchość jest bardzo podatne na wyszczerbienia i pęknięcia. Celem Press Glass od dłuższego czasu było zmniejszenie ilości uszkodzonych produktów i uczynienie produkcji bezpieczniejszą.

Kolejny problem dotyczył wydajności kompletowania zamówień – w dobie pandemii COVID-19, firma
nie mogła liczyć na obecność na hali pracowników w liczbie zapewniającej zachowanie ciągłości procesu paletyzacji. Ze względu na coraz częstsze zachorowania, Press Glass musiało postawić na rozwiązanie niezawodne i dostępne o każdej porze dnia i nocy – roboty.

Dzięki wykorzystaniu robota ABB IRB 7600,
firmie udało się zrobotyzować proces sztaplowania szklanych zespoleń służących
do produkcji okien.

 

Podczas projektowania ustaliliśmy, że stanowisko ma współpracować z nadrzędnym systemem ERP, ma mieć uniwersalną głowicę do przenoszenia zespoleń pod kątem zleceń produkcyjnych, a serce systemu ma stanowi 6-osiowy robot przemysłowy.

Ponadto, założyliśmy, że aplikacja ma spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy – z tego względu, projektanci Markon zdecydowali się na zastosowanie zaawansowanego systemu wirtualnego nadzoru Savemove2 oraz licznych barier, skanerów bezpieczeństwa i systemu bezpieczeństwa fizycznego. Założeniem podstawowym aplikacji zrobotyzowanej była ciągła nieprzerwana praca, dlatego stanowisko wyposażone zostało w ścianę obrotową z miejscami na stojaki z obydwu stron oraz wózek jezdny ze stojakiem brakowym.

Wysiłek, jaki włożyliśmy w etap projektowania w zaawansowanych programach inżynierskich, takich jak SolidWorks czy RobotStudio, przyniósł oczekiwane rezultaty. Udało się zwiększyć wydajność sztaplowania o 30% oraz zredukować liczbę potrzebnych pracowników. Takie rozwiązanie pozwoliło także na znaczną oszczędność miejsca i kosztów produkcji.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego chwytaka na ramieniu robota, wyposażonego w matryce ssawek i czujników, możliwe stało się odkładanie i pozycjonowanie szyb o rozmiarach od 180×250 mm (wys. x szer.) do 2500x1600mm w zakresie grubości od 3 do 60 mm. Dodatkowo, umożliwiło to odkładanie szyb w dwóch kolumnach i dwóch warstwach. Te parametry powodują, że liczba kombinacji odkładania zespoleń jest nieskończona, jak w popularnej grze TETRIS – a szkło może być ładowane na palety w taki sposób, by odbiorca mógł wyciągnąć najpierw te szyby, które w pierwszej kolejności mają być przekazane docelowym klientom. Przesyłanie przez serwer danych o schematach odkładania i wymiarach zespoleń między stanowiskiem zrobotyzowanym a linią produkującą pozwoliło wyeliminować wszelkie pomyłki operatorów związane z ułożeniem szyb. Poprawiła się również dokładność ułożenia – a to z kolei przyczyniło się do zmniejszenia liczby reklamacji od klientów firmy Press Glass.

 

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz nam o tym, jak pracujesz, a my wyjaśnimy Ci, jakich rozwiązań potrzebujesz.

Porozmawiajmy

Usprawnij swoją firmę

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma się na co dzień, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Jakie płyną z tego korzyści?

  • Ograniczenie ilości pracowników
  • Zwiększenie wydajności
  • Wyeliminowanie uciążliwej i niebezpiecznej pracy ręcznej
  • Oszczędność miejsca
  • Ułożenie szyb zgodnie ze schematem odkładania – ograniczenie uszkodzeń w transporcie

Gotowe rozwiązania

Więcej

Dopasuj robota do Twojej branży i produktu, jaki paletyzujesz. Wyposaż go w niezbędne komponenty, aby podnieść wydajność, jakość i niezawodność.

Zoptymalizujmy paletyzację w Twojej firmie

Opowiedz o tym, z czym Twoja firma zmaga się, a my wyjaśnimy, jak możemy ułatwić Ci pracę.

Zacznijmy razem modernizować Twoje linie produkcyjne – wystarczy, że wypełnisz formularz!

Dołącz do grona firm, które zautomatyzowały produkcję:

Ta strona używa plików cookie

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Korzystając z naszej strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności.